Darmowa strona internetowa

Jeśli myślisz o darmowej stronie internetowej dla swojego przedsięwzięcia to w tym artykule opiszę ale też zobaczysz video jak tego dokonać. Pokaże Ci krok po kroku jak w łatwy sposób stworzyć swoją stronę internetową na zawsze bez dodatkowych opłat.

Darmowa strona internetowa

Zaczynamy od początku czyli musimy wybrać domenę oraz hosting. O tym powiem na końcu bo tutaj wybór na rynku jest ogromny. Ja chciałbym pokazać Ci jak to działa a Ty mając tą wiedze sam będziesz mógł w przyszłości dokonywać racjonalnego wyboru spośród różnych ofert.

W tym artykule skupie się na rozwiązaniu może ciut trudniejszym, ale dającym pełną swobodę na przyszłość. Nie omówię zatem rozwiązań abonamentowych, za które czasami trzeba płacić co miesiąc i tak naprawdę strona ta nigdy nie będzie twoją własnością.

Chciałbym, aby to co robisz i poświęcony na to czas zostało przy Tobie i abyś miał swobodę działania na przyszłość. W końcu nie chciałbyś marnować czas poświęcony na budowie twojej tożsamości w internecie. Po to by w przyszłości nie przechodzić jeszcze raz procesu budowy strony www. Zdaje sobie sprawę, że każdy serwis musi być modernizowany i podlegać zmianom wizualnym i merytorycznym.

imponujące motywy WordPress Sawinet

Jak stworzyć stronę internetową?

1. Wybór hostingu

Podobnie jak z domeną możesz znaleźć darmowy hosting, ale w tym przypadku zawsze będą jakieś uwarunkowania. Pamiętaj wykupując hosting dzierżawisz pewne miejsce w sieci, a dokładniej na serwerze u usługodawcy. Tam docelowo będą przechowywane wszystkie dane elektroniczne twojej strony www, elektronicznej poczty itp. Jeżeli wybierzesz bezpłatne rozwiązanie wiązać się to będzie zazwyczaj z obligatoryjnym pojawianiem się np. reklam na twojej stronie, które nie do końca mogą ci się spodobać. Możesz też w przystępnej cenie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych rocznie wykupić w pełni profesjonalny hosting.

2. Wybór domeny

Tutaj możliwości są różne. Generalnie spotykam się z promocjami takimi, że można daną domenę kupić za przysłowiowe 0 zł bez lub z haczykami. Choć darmowa strona internetowa nie zawsze oznacza darmową domenę. Czasami warto wykupić swoje miejsce internetowe na świecie za np. 1 czy 9 zł na rok. Tak na rok. Pamiętaj, że wybór domeny będzie bardzo ważne dla naszej rozpoznawalności w internecie. Ona pozostanie z Tobą na dłużej. Wiek domeny ma wpływ na pozycjonowanie również.

3. Wybór systemu CMS czyli systemu do zarządzania treścią

Tutaj polecam Ci najpopularniejszy i najbardziej rozwinięty system jakim jest WordPress.org. Jest to otwarty system tzn. nie stoi za tym firma komercyjna, która czerpie z tego pożytek. Dlatego też jest on zupełnie za darmo.

4. Instalacja WordPress na swoim hostingu

Pokaże Tobie najprostszy sposób instalacji wordpressa przy pomocy aplikacji znajdującej się w ramach pakietu hostingowego. Za przykład damy wykupiony hosting na solidnym serwerze od cyber_folks.

Po wykupieniu hostingu, logujesz się do panelu admina. Następnie na samym dole jest opcja instalacji gotowych aplikacji. Wybieramy wordpress. Przechodzimy przez szybką konfigurację. Aplikacja sama przygotowuje cały proces instalacji. Instaluje nam na naszym hostingu pliki

Po przejściu konfiguracji określamy login i hasło do naszego panelu administracji, który w przyszłości pozwoli nam ogarnąć naszą stronę internetową

5. Wybór docelowego motywu

Sam system wordpress oferuje w podstawowej wersji 3 podstawowe motywy. Są one proste, bardziej przystosowane do blogerów, którzy zamierzają pisać artykuły. W ramach systemu wordpress co jest najfajniejsze można zmieniać w dowolnej chwili motyw czyli jakby wygląd, strukturę strony i to niezależnie od treści, która jest na stronie. Oprócz darmowych setek motywów istnieją także płatne, które posiadają rozbudowane funkcjonalności. Mają te zaletę, że są dopracowane graficznie oraz posiadają rozwiązania niestandardowe typu specjalne pola z ofertami, systemy do newsletterów, zaawanasowane formularze zgłoszeniowe i wiele innych funkcjonalności.

6. Uzupełnienie treści i obrazów

Ostatnim elementem nie mniej ważnym, ale już nietechnicznym a indywidualnym zagadnieniem jest zredagowanie strony internetowej w odpowiednie treści oraz grafiki, obrazy czy video. Tu liczą się 2 elementy i w sumie one determinują później efektywność naszej strony internetowej:

 1. copywriting plus grafika – jest to ten czynnik, który albo czytelnika przekona do naszych produktów i usług albo nie. Ważne jest przywiązywanie wagi do tego co, jak i ile prezentuje się w internecie.
 2. optymalizacja treści pod wyszukiwarki googla – aby klient miał tą przyjemność obcowania z naszą stroną musi na niej wylądować. Można sprowadzać ruch na stronę internetową w sposób organiczny tzn. klient wpisując swoje zapytanie otrzymuje wyniki wyszukiwania. Wśród tych wyników wysoko w wyszukiwarce znajduje się twoja strona internetowa co skłania go do przejścia na nią.

Chcesz kupić ekstra motywy?

Zaproponuje Ci motywy w rewelacyjnej cenie poniżej 100 zł, gotowe do działania. Otrzymasz w cenie usługę instalacyjną oraz gwarancje na poprawne działanie.

Zobacz przykłady

Potrzebujesz wsparcia wdrożeniowego przy stronie? Zapytaj o wycenę wsparcia. Godzina już od 30 zł.

Napisz do nas. Porozmawiamy
niezobowiązująco o Twoim projekcie.

Darmowe strony internetowe szablony

Ponieważ system WordPress jest uniwersalnych rozwiązaniem, korzystają z niego ludzie na całym świecie, dlatego też posiada bogate zasoby takie jak motywy, wtyczki i inne dodatki zarówno w wersji darmowej jak i płatnej. Darmowe strony internetowe szablony możecie w bardzo łatwy sposób wybrać dla siebie. Główną zaletą jest to, iż są darmowe. Minusem ich jest to, że nie gwarantują poprawnego działania. Przed wyborem szablonu darmowej strony internetowej należy zwrócić uwagę na następujące elementy:

 • Ostatnia aktualizacja – daje to nam sygnał kiedy twórca ostatni raz poprawiał stronę, inaczej mówiąc czy jest ona dostosowana do obecnych wymogów technologicznych
 • Aktywne instalacje – daje nam obraz czy ludzie mają przekonanie do tego akurat motywu. Im większa popularność tym lepiej
 • Wersja wordpressa – określa to czy motyw ten będzie kompatybilny z nasza wersją wordpressa
 • Wersja php – określa minimalne wymagania naszego hostingu do poprawnego działania motywu
 • Opinie na temat motywu – oczywiście czym lepsze opinie tym motyw staje się bardziej popularny
Poniżej możecie zapoznać się z bankiem szablonów dla darmowej strony internetowej:
 1. https://pl.wordpress.org/themes/
 2. https://wpastra.com/ready-websites/
parametry motywu WordPress Sawinet
ocena motywu WordPress Sawinet

Darmowe strony internetowe szablony

Jeżeli szukasz darmowej strony internetowej dla firm, ponieważ masz zamiar ją założyć albo już działasz to jest to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie. Dlaczego? Ano posiada wiele zalet takich jak:

 • rozwiązanie bardzo tanie w użytkowaniu,
 • nie musisz posiadać wiedzy technicznej,
 • gotowe rozwiązania do komunikacji z czytelnikiem, co zastępuje fizycznie przedstawiciela handlowego. Możliwość implementacji na stronie formularzy zgłoszeniowych, przycisków typu zadzwoń teraz, komunikatorów i wiele innych rozwiązań
 • brak ograniczeń, co do wyglądu strony www
 • możliwość optymalizacji strony internetowej pod wyszukiwarki googla
darmowe strony www Sawinet

Na zawsze twoja darmowa strona internetowa

Strona internetowa, która korzysta z WordPress jest darmowym rozwiązaniem, które możesz użytkować przez cały czas. Nie ma w tym przypadku żadnych opłat. Kod źródłowy jest na zawsze twoją własnością. Możesz dowolnie przenosić swoją stronę internetową z jednego serwera na inny, możesz modyfikować kod źródłowy WordPress oraz eksploatować na wszystkie możliwe sposoby. Są to ogromne zalety użytkowania technologii Worpdress.