Ile kosztuje strona internetowa?

Nie wiesz ile kosztuje strona internetowa? Wahasz się przed podjęciem decyzji? Być może zastanawiasz się ile zaoszczędzisz robiąc ją samodzielnie? Dowiedz się z jakimi kosztami wiąże się samodzielne stworzenie i utrzymanie strony www, a ile zapłacisz za profesjonalne stworzenie witryny.

Ile kosztuje strona internetowa? – skąd ta rozbieżność?

Koszt strony internetowej waha się od 100 zł do kilku tysięcy złotych. 100 zł to koszt miesięcznego abonamentu. Tak duża rozbieżność cen wynika z szeregu czynników: funkcjonalności, czasu wykonania, profesjonalizmu wykonawcy. Najtańsze oferty poniżej 500 zł mają zazwyczaj niską jakość. A przecież nie warto oszczędzać, jeśli witryna ma reprezentować Twój biznes w sieci i być narzędziem do pozyskiwania klientów.

Warto zainwestować w stronę www z Systemem Zarządzania Treścią (CMS), który pozwala na samodzielne edytowanie zawartości witryny – to koszt około 800-1500 zł. Dla bardziej wymagających (profesjonalne blogi i sklepy internetowe) specjaliści przygotują strony w cenie 2000-4000 tys. zł.

Z pomocą strony internetowej, która posiada własny CMS możesz samodzielnie dodawać:

  • wpisy/wydarzenia
  • zdjęcia/grafiki do swojego portfolio
  • nowe usługi i wiele innych rzeczy

Dodatkowe funkcje zabezpieczające stronę (automatycznie robienie kopii zapasowych na wypadek awarii itp.) oraz dodatki wspomagające pozycjonowanie podnoszą cenę, więc należy się liczyć z wydatkiem od 2000 zł do 6000 zł. Natomiast cena portalu, serwisu lub porównywarki wzrasta proporcjonalnie do liczby dodatkowych funkcji witryny i sięga znacznie powyżej od 6000 zł.

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej zatrudniając amatora a ile profesjonalistę?

Odpowiedź na pytanie ile kosztuje zrobienie strony internetowej zależy w dużej mierze od tego, czy ma wykonać ją amator czy profesjonalista. W sieci znajdziesz mnóstwo ofert za małe pieniądze, ale jeśli wydasz poniżej 500 zł, to strona www jaką otrzymasz będzie się nadawała całkowicie do kosza lub do gruntownej poprawy.

Nie powinno się także ufać tym, którzy za swój rzekomy profesjonalizm każą słono płacić, przekraczając wspomniane powyżej ceny. Zamawiając stronę internetową w górnych limitach podanych kwot nie otrzymasz żadnej dodatkowej jakości. Prawdopodobnie zapłacisz przede wszystkim za prestiż korzystania z usług modnej agencji. Dlatego zawsze warto sprawdzić jakość wykonawcy, oglądając jego portfolio i czytając opinie klientów, jeszcze przed złożeniem zamówienia na stronę internetową.

Umowa, faktura VAT, rachunek…

Być może jeśli nie prowadzisz firmy zastanawiasz się po co Ci umowa z wykonawcą strony i wystawiona przez niego faktura VAT lub rachunek? Tego rodzaju dokumenty chronią Cię przed nierzetelnością. Nie daj się skusić takim „wolnym strzelcom”, którzy wolny zawód traktują jako okazję do unikania odpowiedzialności finansowej i prawnej. Wszelkie reklamacje, negocjacje warunków i kwestie sporne mogą zakończyć się happy endem, jeśli odbywają się legalnie, nie zaś w szarej strefie.

Porównanie 2 systemów do budowy strony internetowej

To ile kosztuje zrobienie strony internetowej korzystając z gotowych rozwiązań?

Porównanie systemu WIX oraz WordPress.org

WixWordPress.org
Cenaod 45 zł za miesiąc (żeby nie było reklam i bez ograniczeń wielkości)bezpłatnie
Potrzebne umiejętności
od 0 do 10
25
Możliwości edycyjne, zmiany itp.według ustaleń Wix, duże ale zależne od twórców, użytkownik nie może
przenieść swoich zasobów w inne miejsce bo to spowoduje utratę strony
bez ograniczeń, możliwość dowolnej zmiany hostingu, domeny
Pozycjonowanie – możliwości
od 0 do 10
510
Możliwość budowy zaawansowanego sklepu internetowego
od 0 do 10
58

Postaw na rzetelność i profesjonalizm i zamów u nas stronę internetową!

Chcesz zobaczyć nasze realizacje i zainspirować się? Zachęcamy do zaglądnięcia. Będziemy również wdzięczni za opinię.

Czy ten post był dla Ciebie przydatny?

Kliknij, przyznając odpowiednią liczbę gwiazdek. Pamiętaj 5 gwiazdek wygrywa.

Średnia ocen 0 / 5. Liczba ocen 0

Bądź pierwszy!

As you found this post useful...

Follow us on social media!