Nowoczesne strony internetowe

Nowoczesne strony internetowe, czyli jakie? Obecnie nowoczesność stron www to przede wszystkim ich responsywność, a więc automatyczne dostosowanie się do rozmiaru okna urządzenia. Mam tu na myśli laptop, smartfon czy tablet.

Nowoczesne strony internetowe a ich interaktywność

Nowoczesne strony internetowe zachęcają użytkowników do interakcji. Interakcje tworzą elementy strony www tj. formularz kontaktowy, chat, ikona społecznościowa lub opcja umożliwiająca komentowanie np. wpisów na blogu. Interaktywność (ang. internactivity) strony internetowej odnosi się do metody i procesu komunikowania się z jej odbiorcami, pozwalając na aktywny udział obu stron. Oznacza to, że nadawca jest równocześnie odbiorcą informacji i na odwrót. Co więcej, poszczególni użytkownicy mogą wzajemnie na siebie oddziaływać, wchodząc ze sobą w różnorodne interakcje. Dodatkowo ważnym elementem nowoczesnej strony internetowej jest w przypadku wyświetlenie jej na mobile możliwość wykonania połączenia telefonicznego bezpośrednio z widoku strony.

Nowoczesny design i opcje marketingowe

Niezmiernie ważny jest także atrakcyjny design i obecność takich elementów jak bogate animacje czy wideo. Od strony technicznej nowoczesne strony internetowe powinny mieć aktywne automatyczne opcje marketingowe, dzięki którym możliwa jest szczegółowa analiza zachowań użytkowników strony www.

Popularne sposoby mierzenia efektywności działań użytkowników strony to: testy A/B, Google Analytics, mouse tracking, czy badanie map cieplnych.  Wszelkie nowości należy instalować i wykorzystywać jednak z pewną dozą ostrożności. Ślepe podążanie za modą niesie ze sobą ryzyko przysłowiowego przerostu formy nad treścią.

Często się zdarza się, że tworząc strony internetowe nie myśli się o SEO, czyli o pozycjonowaniu i optymalizacji witryny. Skutkiem tego są problemy z dotarciem do szerokiego gremium odbiorców nawet jeśli strona jest atrakcyjna. Należy pamiętać, że nowoczesność oznacza także narzędzia SEO włączone w proces designu strony od samego początku.

Trendy w wyznaczaniu nowoczesnych stron internetowych

Zmienne mody i trendy

Projektowanie stron internetowych podlega różnym modom i trendom, więc atrybuty nowoczesności są zmienne. Należy o tym pamiętać i „trzymać rękę na pulsie”. Jeśli obecnie wyróżnikami nowoczesnej strony internetowej jest dynamika, multimedialność oraz animacje, to za jakiś czas mogą one stać się przestarzałe. To co w danym momencie jest nowością później staje się już standardem, jak na przykład automatyczne kierowanie klientów z użyciem geolokalizacji lub wtyczki do mediów społecznościowych.

Zobacz witryny, które przestawiają trendy w wyznaczaniu nowoczesnych stron:

Zainwestuj w nowoczesną stronę internetową i zamów ją u nas!

Chcesz zobaczyć nasze realizacje i zainspirować się? Zachęcamy do zaglądnięcia. Będziemy również wdzięczni za opinię.

Zamów bezpłatną wycenę

Zadzwoń na bezpłatną konsultację

Czy ten post był dla Ciebie przydatny?

Kliknij, przyznając odpowiednią liczbę gwiazdek. Pamiętaj 5 gwiazdek wygrywa.

Średnia ocen 2.3 / 5. Liczba ocen 3

Bądź pierwszy!

As you found this post useful...

Follow us on social media!